TOVAR V AKCII

Pôvodná cena 151,0 EUR
Cena 139,5 EUR
na objednávku
Pôvodná cena 89,0 EUR
Cena 74,0 EUR
skladom
Pôvodná cena 135,0 EUR
Cena 106,0 EUR
na objednávku

Top produkty

Pôvodná cena 43,4 EUR
Cena 38,0 EUR
skladom
Pôvodná cena 42,0 EUR
Cena 37,0 EUR
skladom
Pôvodná cena 59,0 EUR
Cena 52,5 EUR
skladom

KONTAKTY

INFINITY GROUP SERVICES s.r.o.
Halašova 36, Bratislava
831 03
tel: +421 911 545 573
napíšte nám
Email 2: info(a)farebnevianoce.sk

» Správny výber!

Ako si vybrať vhodné vianočné osvetlenie?

V dnešnej dobe je veľmi veľa druhov vianočného osvetlenia v rôznych kvalitách, preto správny výber vianočného osvetlenia je naozaj dôležitý, nie len z pohľadu kvality, ale aj z pohľadu životnosti. Osvetlenie, ktoré sa používa pre vonkajšie osvetlenie musí spĺňať prísnejšie bezpečnostné kritéria. Osvetlenie určené do exteriéru je možné použiť aj v interiéri, ale opačné to neplatí!!! Ako sa teda zorientovať vo svete vianočného osvetlenia?

 

Prvým z najhlavnejších parametrov je bezpečnosť. Spoločnosti zaoberajúce sa vianočným osvetlením by mali určite ponúkať dvojité krytie kábla spolu s ochranou IP 65, ktorá umožňuje bezpečné použitie osvetlenia v exteriéri aj v náročných podmienkach. Avšak ani to nemusí znamenať dostatočné ochrana kábla voči vonkajším vplyvom. V našej ponuke nájdete výrobky s oveľa lepšou ochranou pred vonkajšími vplyvmi oproti bežným výrobkom (viď obr. nižšie)

 

 Druhým parametrom je systém prepojenia medzi jednotlivými produktami, ktoré je kompatibilné medzi priduktami navzájom dokonca aj medzi spoločnosťami (tzv. quick fix).

 


 

Aké osvetlenie si vybrať?

Najpoužívanejšie osvetlenie, ktoré sa vo svete predáva sú reťaze, cencúle, hadice, závesy a v neposlednom rade aj dekoračné osvetlenie. Všetky naše vianočné osvetlenia využívajú technológiu LED. Preto sa naše vianočné osvetlenie vyznačuje veľmi nízkou spotrebou energie a dlhou životnosťou. Ušetriť môžete až 90 % el. energie oproti klasickým žiarovkám.

 

 

LED svetelné reťaze

LED svetelné reťaze patria medzi najobľúbenejších druhy vianočného osvetlenia nakoľko sa ponúkajú v rôznych dĺžkach a ich využitie je širokospektrálne v exteriéri ako aj interiéri. Je možné nimi vyzdobiť výklady, zábradlie domu, stĺpy, stromy rôznych veľkostí, kríkov ,ozdobenie hrán budovy atď. Reťaze sú navzájom prepojiteľné, odolné voči poveternostným podmienkam, zabezpečené triedou ochrany IP 44 a ich montážou budete sami prekvapený nakoľko je veľmi jednoduchá a intuitívna. Na jeden elektrický napájač je možné pripojiť reťaz dlhú až 120 m.

 

LED svetelné cencúle

LED svetelné cencúle sa používajú predovšetkým na ozdobenie vchodov, terás alebo balkónov, rodinných domov, hotelov a v neposlednom rade aj chát. Veľmi pekne znázorňujú obrysy ozdobeného objektu. Medzi užívateľmi sú obľúbené cencúle s FLASH efektom (blikajúce), ktorý vytvára trblietavý efekt, na základe ktorého je výzdoba ešte očarújucejšia.

 

LED svetelné hadice

LED svetelné hadice sa používajú ako vonkajšie dekoratívne osvetlenie, najčastejšie sa s nimi lemujú strechy a hrany rodinných domov, hotelov aj chát. Zaujímavým doplnkom bývajú aj v rôznych zábavných podnikov a baroch. Široká škála farieb Vám umožní si vybrať podľa vlastných predstáv.

 

LED svetelné závesy

Tieto vianočné dekorácie sa hodia pre priestranné domy, pretože svetelné závesy možno jednoducho rozvinúť po celej ploche objektu, vyznačujú sa tiež perfektnou svietivosťou. Aj preto vianočné svetelné závesy patria medzi obľúbené vianočné osvetlenie.

 

POZOR

V decembri 2017 sa na trhu objavili nebezpečné reťaze na stromček. Celý článok nájdete TU

 

ODU0MT